Mājas > Jaunumi > Saturs

Vilnis uzbrukumiem Turcijas nogalināt vismaz 12

Aug 11, 2016

Ierēdņi teica, nemiernieki Kurdistānas strādnieku partijavai PKK, uzsākta vienlaicīga bumbu uzbrukumi vērstas policijas transportlīdzekļus, Diyarbakir pilsētas un pilsētuKiziltepe, nogalinot astoņi cilvēki, bet četri karavīri tika nogalināti atsevišķā uzbrukums netālu no robežas arIrākustundas iepriekš.

Kiziltepe uzbrukums izraisīja ceļmalas bumbas, kas aizgāja kā policijas autobuss bija garām. Trīs cilvēki gāja bojā un vismaz 25 citi tika ievainoti, tostarp vismaz pieci bērni vecumā no 2 līdz 5, sacīja amatpersona, kurš runāja ar nosacījumu, anonimitāte, atbilstoši valdības noteikumiem.

Tajā pašā laikā automašīnu bumbu sprādzienu mērķauditorijas policijas vēsturisko daļu pilsētas Diyarbakir vismaz piecas civiliedzīvotāju nogalināti un ievainoti 12 citiem, Diyarbakir gubernators kabinetā sacīja. Sprādziens notika drošības kontrolpunkts pie tilta pār upi Tigris.

Uzbrukumi nāca stundas pēc tam, kad iepriekšējā uzbrukuma, arī vainoja par PKK, nogalināti četri kareivji un ievainoti deviņi citi netālu no robežas arIrāku. Doğan privātu ziņu aģentūra teica, ka uzbrukums mērķtiecīgu militāro transportlīdzekļu un veica ar improvizēto sprāgstvielu, kā arī karsētie no ziemeļuIrākairaķetes.

Sadursmes starpTurcijasun PKK drošības spēku atsākta pagājušajā gadā pēc tam, kad sabruka smagos pamieru un PKK bieži ir mērķtiecīgi policijas vai militārās ar ceļmalas sprāgstvielas vai automašīnu bumbas.

Trešdiena uzbrukumiem, tomēr nāca kā valsts joprojām atguvās no vardarbīga apvērsuma mēģinājuma jūlijs 15, nogalinot vismaz 270 cilvēki. Valdība ir vainot neveiksmīgu apvērsumu ASV bāzētās musulmaņu garīdznieku Fethullah Gulen atbalstītājiem un ir uzsākusi pamatīgas represijām pret saviem sekotājiem.

Valsti ir arī cīņa pret islāma valsts uzņēmumu grupu, kura kaujinieki ir veikuši virkni asiņainu uzbrukumusTurcijāpagājušajā gadā.

Agrāk šonedēļ, PKK komandieris Cemil Bayik draudēja uzbrukumiem Turcijas pilsētās policijai saskaņā ar plašsaziņas līdzekļu ziņojumiem.

Jo karadarbībā ar PKK atsākta pagājušajā vasarā, vairāk nekā 600 Turcijas drošības personāls un tūkstošiem PKK kaujinieki ir nogalināti, saskaņā ar valsts pārziņā Anadolu aģentūra. Cilvēktiesību grupas saka simtiem civiliedzīvotāju arī miruši.

Turcija un tās sabiedrotie uzskata, ka PKK terora organizācija.