Mājas > Jaunumi > Saturs

Iedzīvotāji sāk atgriežas mājās pēc Los Angeles Wildfire

Jul 26, 2016

Apmēram 300 jūdzes (480 km) uz ziemeļiem, tomēr cita ugunsgrēka posta kalnainā apgabalā netālu gleznainā piekrastes pilsētā Carmel-by-the-Sea, kuļot cauri 16,100 akriem (6500 ha) un iznīcinot 20 mājas un divām saimniecības ēkām, varas iestādes paziņoja.

Tā saukto Soberanes ugunskuru dedzināšana, Los Padres National Forest Monterey County, apdraud pirmdienas vakarā 1,650 struktūras un bija tikai 10 procenti, kas ASV meža dienests teica.

Netālu no Los Angeles, pastiprināt spēkā gandrīz 3000 ugunsdzēsēji cīnās ar liesmām piemānīt - pazīstams kā smilšu uguns - kas ir pārogļojies vismaz 50 kvadrātmetru jūdzes (130 km kvadrātu) nelīdzens ziemeļrietumu bārkstis Angeles National Forest, varas iestādes paziņoja.

Smiltis ugunsgrēks izcēlās piektdien un arī palika tikai 10 procenti atrodas pirmdienas vakarā kā apkalpes atbalstīja buldozeri strādājuši kapāt bufera līniju ap tās perimetru.

Lielākā daļa aptuveni 20 000 līdz 30 000 cilvēki, kas dzīvoja 10.000 mājām, kas tika evakuēti agrāk drīkstēja atgriezties mājās, pirmdienas vakarā, ugunsgrēka amatpersonas teica.

Barojās no blīva otu pa kreisi izkaltis, piecos gados sausums, liesmas sākotnēji bija stoked trīsciparu karstumu un ļoti zemu mitruma līmeni. Nedaudz vēsāks, moister laika un samazinājies vēji bija paredzēts, lai palīdzētu ugunsdzēsēji pirmdien.

"Mums ir ļoti maz vējš, mums ir pieaugums gaisa relatīvais mitrums, un tāpēc ir izdevīgi mums izkļūt un izbāzt karstā plankumus un strādā uz līnijas būvniecību," Los Angeles County Fire Chief Greg Hisel teica. Viņš teica, ka rāmāks vējš palīdzēja uzturēt uguns stacionārā.

Ar smiltīm ugunskuru liesmām bija koncentrēta netālu Acton town apmēram 50 jūdžu (80 km) uz ziemeļiem no Los Angeles, kā to cast vērpetes dūmiem un sodrēji izplatīšanās plašā teritorijā. Liela daļa Losandželosas baseinā tika noputējušas ar plānslāņa smalki balti pelni no uguns sestdien un svētdien.

Vismaz 18 dzīvokļiem tika iznīcināti vairāk nekā nedēļas nogalē un iestādes ziņoja viens mirstības neidentificēts vīrietis atrasts sestdienas vakarā dega-out automašīnu stāvvietā uz piebraucamā ceļa mājas.

Vidū īpašībām iet līdz liesmas bija orientieris Sable Ranch, populāra vieta televīzijas un filmu dzinumiem.

Divi ugunsgrēki cēloņi notiek izmeklēšana. Tie ir vieni dažas 3,750 marķējumus, lieli un mazi ir izcēlās visā California kopš janvāra, augstāka nekā parasto kopā, kolektīvi apdeguma vairāk nekā 200 000 hektāru (80,940 ha), valsts ugunsdrošības amatpersonas teica.

Lielākais līdz šim bija pagājušajā mēnesī Erskine ugunsgrēks, kas patērēti pārsniedz 48.000 akriem (19,429 ha) ziemeļaustrumiem no Bakersfield, nogalina divus cilvēkus un iznīcinot aptuveni 250 struktūras.

Salīdzinājumā ar 2003. gada Cedar uguns atzīstama par lielāko ierakstu tādā stāvoklī. Tas bija notrieptas melnas ar vairāk nekā 273,000 hektāru (110,480 ha), izlīdzinātas 2,820 ēkām un apgalvoja 15 dzīvi.

(Papildu ziņošanas, Laila Kearney un Chris Michaud, New York, Brendan O'Brien un Milwaukee un Sharon Bernstein Sacramento; Rakstīšana un papildu ziņojumiem, Steve Gorman Losandželosā; Rediģēšanu, Grant Makūla, Jonathan Oatis un Tom Hogue)