Mājas > Nozares zināšanas > Saturs

Cepums iepakojuma tipu un pasniegšanas metode | par iepakojuma ražotāji

Jan 26, 2015

Sīkfaili ir ēšanas ērtības pārtika cilvēkiem, tas ir milti, eļļu, cukuru kā galvenā izejmateriāla, piena produkti, olas, leavening aģents, garšas aģenti otrreizējās izejvielas un virsmu, formēšana, cepšanas un citas apstrādes procedūras.

Pēc cepšanas sīkfailus kopā vairāk nekā 10 % mitruma saturu, parasti 4-6 %, tātad kraukšķīga un garšīgi. Pēc tam, kad mitruma absorbciju, mitruma saturs palielinās, cookies būs mīkstina, kvalitāte ievērojami samazināts, tā ka viskritiskākais cepumi iepakojumā ir mitruma necaurlaidīgā iepakojumā, otrkārt, daži cepumi satur vairāk tauku un tauku gaismas oksidācijas, kas ir iepakojums būtu galvenais apsvērums. Tādēļ, cepumi iepakojumā ir jāizmanto galvenokārt ēnojums aizplombētas pakas, pamatojoties uz šo, tad apsvērt tās apgrozāmības. Kopēja metode iepakojuma cepumi ir šādi:

(1) plastmasas filma aizzīmogotā iepakojumā

Plastikāta plēve ir labs pierādījums iepakojuma materiālu, visplašāk izmanto cepumi iepakojumā, pastāv divi veidi: viens ir neiesaiņoti, apmēram izmērīt cepumi somā kopā, tad plombas; otrs ir kleitu, cepumi drīz apjomu, parasti ap 50 ~ 100g, pēc veikls un tad ietīšana plēves zīmogs. Plēves iepakojums, vienkāršu, viegli pārdošanas iepakojuma.

(2) ietin vaska papīrs, ielādēšana

Vaska papīrs kleitu ir vienkāršu iesaiņojuma veids, kas ir cepumi, p būs kārtīgi sakārtots pēc vienīgā cepumi skaitītājiem, noslēgtos ar vaska papīra iesaiņojumu. Šī metode ēnojumu, mitruma un zemas izmaksas.